top of page

Jsme vaše první pomoc, když

se materiál přestane sypat

Začínal jsem jako technik v cementárně – a za těch 13 let jsem v provozech neustále řešil problémy s tokem cementu, vápna, strusky či jiných sypkých materiálů. 

 

O pulzních tryskách jsem se náhodou dozvěděl z jednoho německého časopisu. Zaujalo mě to, tak jsem v roce 2000 dovezl z USA první pulzní trysky Myrlen® – a namontoval je na ocelový zásobník uhlí.

 

Systém se velice osvědčil. Postupně jsem začal řešit problémy s tokem sypkých materiálů i u dalších zákazníků – a nakonec ve všech odvětvích průmyslu. Kromě pulzních trysek Myrlen nyní využíváme i akustiku a další technologie.

1999-2000

2002–2007

Začínáme spolupráci s americkou firmou Myrlen. Získáváme výhradní zastoupení pro dodávku jejich pulzních trysek. Následně je zkoušíme

v prvních provozech.

Intenzivně spolupracujeme s vědci z ČVUT Praha a VŠB-TU Ostrava. Stavíme i novou provozovnu

v Čížkovicích.

b10-testing hopper.jpg

2007–2009

2010–2013

Získáváme obchodní zastoupení americké společnosti Control Concepts. Testujeme první akustické horny – a začínáme jejich výzkum společně s ČVUT. Zakládáme i novou pobočku v Ostravě.

Oficiálně zakládáme MOSA Solution s.r.o. Stáváme se členem České akustické společnosti – a zároveň podáváme přihlášku vynálezu se žádostí o udělení patentu na náš nový výrobek.

a11-pozice menicu strana B.jpg

2014–2017

Získáváme několik patentů, užitných vzorů a certifikací. Redesignujeme logo a firemní identitu, stavíme nové Technické centrum v Sulejovicích.

2017–2019

Účastníme se Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Získáváme patent na konstrukci našich pulzních trysek.

IMG_1431.jpg

2020

Za těch 22 let jsme vyřešili problémy ve více než 350 provozech u nás i ve světě. Máme opravdu skvělé reference. A rádi pomůžeme i vám.

Za těch 22 let jsme vyřešili problémy ve více než 350 provozech u nás i ve světě. Máme opravdu skvělé reference. A rádi pomůžeme i vám.

download-1.png
download-2.png
Xella+SK.png
Unit.Ener.png
LB+MINERALS.png
ET+TRINEC.png
download-3.png
download.png
Vetropack.png
SES.png
Lafarge.png
ArcelorMittal.png
download-4.png
ZVVZ-enven.png
Skoenergo.png
LOVO.png
KVK.png
download.png
ZEOCEM.png
U.S.Steel+Kosice.gif
SD.png
Hexion.png

Historie MOSA Solution 22 let je… prostě 22 let

Je to naše přirozenost: pořád

něco zkoumáme a vyvíjíme

Kotva - Výzkum a vývoj
download-1.jpg
b10-program+pro+sila.jpg
a10-laborator-CVUT.jpg

Nikdy neuvádíme na trh nový výrobek bez několikaletého výzkumu předtím.

 

Vše pečlivě ověřujeme a testujeme – jak s vědci z ČVUT a dalšími výzkumnými ústavy, tak i se zákazníky v podmínkách reálného provozu.

 

Zkoumáme a vyvíjíme nové technologie: v poslední době hlavně pro využití akustické energie. Získali jsme evropský patent na unikátní konstrukci našich pulzních trysek.


 

Máte zájem s námi spolupracovat?

logo_CVUT.jpg

S firmou MOSA Solution s. r. o. intenzivně spolupracujeme již od roku 2007. Jedná se o společnost, která dynamicky reaguje na aktuální potřeby průmyslové praxe. Společně se podílíme na řešení řady zajímavých témat. Značné úsilí je věnováno např. oblasti využití akustiky v energetických technologiích. Úsilí a odvaha, se kterým se MOSA Solution s. r. o. pouští do technicky komplikovaných experimentů, nejsou běžné. Získané poznatky spolupráce jsou promítány nejen do průmyslové praxe, ale i do vzdělávacího procesu.

Prof. Dr. Ing. Tomáš Vampola

ČVUT v Praze – Ústav mechaniky,

biomechaniky a mechatroniky

Pravidelně sdílíme

know-how

bottom of page